סינמה סיטי מציגה: חוויית הבילוי השלמה

במקביל לשדרוג המתחמים הקיימים בגלילות ובראשון לציון, בסינמה סיטי הקדישו השנה משאבים בשני פרויקטים נוספים – הקמת מתחם קולנוע חדשני בבאר שבע, ומרכז נוסף בחדרה

פורסם בתאריך: 13/08/2019, גיליון 1981

סינמה סיטי גלילות, מרכז הקולנוע והבילוי הראשון בישראל, הוקם על ידי האחים משה ולאון אדרי בשותפות עם יעקב כהן בשנת 2002, והפך תוך זמן קצר להצלחה גדולה, תוך שהוא משנה לגמרי את הרגלי צריכת הקולנוע בישראל. באפריל 2018 נפטר אחד האחים המייסדים ומפיק הקולנוע הוותיק, לאון אדרי ז"ל, בגיל 70.

 

מאז הקמתו של המתחם בגלילות, מציבה סינמה סיטי במרכז האסטרטגיה השיווקית שלה את חוויית הלקוח. כך למשל, סינמה סיטי הייתה זו שיצרה את קונספט ה-VIP – המאפשר חוויית צפייה חדשנית בכורסאות נוחות, עם כיבוד, יין ושמפניה. הקומפלקס בגלילות היה הראשון בישראל שבו ניתן היה לצפות באחד מ-22 סרטים שהוקרנו בו-זמנית, באולמות שתוכננו במיוחד לצפייה איכותית, עם מערכות מושבים וסאונד משוכללות.

 

הקמת מתחם G סינמה סיטי בראשון לציון בשנת 2010 ביססה סטנדרטים חדשים בענף הקולנוע בישראל, בזכות טכנולוגיות צפייה ייחודיות ואולמות המכילים עד 500 מושבים - אשר משמשים לא רק להקרנת סרטים, אלא גם לצפייה בהופעות מוסיקה, בידור, תיאטרון וריקוד. הקומפלקס משתרע על פני 45 אלף מ“ר, הכוללים 26 אולמות קולנוע וארבעה אולמות תיאטרון ובהם 4,000 מקומות ישיבה בסך הכל. זאת, לצד מסעדות, בתי קפה וחנויות.

 

בשנת 2014 הוקם מתחם סינמה סיטי בירושלים – קומפלקס הכולל 18 אולמות קולנוע, מרכז כנסים גדול ומרכז מסחרי שבו כ-40 בתי קפה, חנויות ומסעדות. בקומפלקס הירושלמי הוקם גם מוזיאון הקולנוע הישראלי, המספר את סיפור תעשיית הסרטים ובתי הקולנוע בישראל. המתחם מציע בנוסף גם חוויה רב-חושית בתלת ממד, המציגה מסע בארץ ישראל התנ"כית ובירושלים. אטרקציה נוספת במתחם הוא מוזיאון התנ"ך, הכולל 70 מיצגים באופן קבוע.

 

כדי להנגיש את חוויית הבילוי בסינמה סיטי לקהלים חדשים בערים נוספות, הושק בשנת 2016 מתחם סינמה סיטי בנתניה. המתחם כולל 12 בתי קולנוע משוכללים ומתחם VIP המשרת את אוכלוסיית צפון השרון, וכן בתי קפה ומסעדות. מאז שנפתח, המתחם מבסס את מעמדו כמתחם הבילוי המועדף על תושבי העיר והסביבה.האתגרים השיווקיים

במרכז האסטרטגיה השיווקית של סינמה סיטי ניצב האתגר המתמיד לייצר עבור המבקרים חוויית בילוי חדשנית, איכותית ויוצאת דופן – בין אם הגיעו כדי לצפות בסרט קולנוע או בהופעה, או כדי לבלות במתחם הקניות והמסעדות. הנהלת הרשת פועלת לשימור עוצמתם ואיכותם של המתחמים הקיימים, על מנת לספק חוויית בילוי מושלמת ושונה ממתחמי בילוי אחרים.

 

הפתרונות היצירתיים

כדי לעמוד באתגר השיווקי ולהציע למבקרים סל עשיר יותר של חוויות ברמה גבוהה, פועלת סינמה סיטי לשדרוג מתמיד ולפתיחת מתחמים נוספים וחדישים. הרשת דואגת לעדכן באופן תדיר את החוויה הקולנועית במתחמים, ובשנים האחרונות הרחיבה את פעילותם לתחומי בידור ותרבות משלימים, כמו הופעות מוסיקה, הצגות ילדים, מחזות זמר והצגות תיאטרון.

 

סינמה סיטי בבאר שבע ובחדרה

בשנה האחרונה מקדמת סינמה סיטי את פתיחתם של שני מתחמי קולנוע נוספים בערים באר שבע וחדרה, על מנת לתת מענה לצרכנים באזור הדרום ולהרחיב את מגוון אפשרויות הבילוי באזור השרון. בשנת 2019 ייפתח בבאר שבע מתחם סינמה סיטי הראשון, הגדול ביותר באזור הדרום. המתחם ההולך ונשלם כולל 20 אולמות קולנוע, וכן מתחם בילוי, מסחר ומסעדות. הצופים באולמות הקולנוע ייהנו מבשורת החדשנות של מקרני הלייזר וכן ממתחם VIP מושקע ומסכי לד. בשנת 2019 צפוי להיפתח גם מתחם סינמה סיטי בחדרה, שיעשיר את אפשרויות הבילוי באזור עם 15 אולמות קולנוע חדישים, לצד אולמות תיאטרון והופעות.מתיחת פנים למתחמי גלילות וראשון לציון

במקביל לפתיחת המתחמים החדשים פועלת הנהלת סינמה סיטי לעדכון מתמיד של המרכזים הקיימים, ומובילה הוספת חוויות, אטרקציות ושיפוץ נרחב בשני המתחמים הגדולים והוותיקים יותר של הרשת, בגלילות ובראשון לציון.

 

בראשון לציון עבר מתחם ה-VIP שדרוג, במסגרתו שופץ ונבנה מחדש, כולל שדרוג מערכות הישיבה, ההקרנה והסאונד. בגלילות נערכה מתיחת פנים כוללת לנראות המתחם ולנוחות המבקרים, עם החלפת הרצפה, התקרה, מערכות התאורה והישיבה באולמות, בהיקף כולל של כ-5 מיליון שקלים. במקביל, נוספו למתחם אטרקציות חדשות כמו המרכז הראשון בעולם לסימולטורים לטיסה, וכן שלל מסעדות טרנדיות ומוכרות. רענון זה מתווסף להרחבה משמעותית שעבר מתחם גלילות בשנת 2015, אז הוגדל מספר אולמות הקולנוע בו מ-23 ל-30, וכן נוספה חוויית צפייה אינטראקטיבית ואולם תיאטרון בן 880 מקומות.

 

לא רק קולנוע

בהתאם לכוונות החברה להעשיר את סל חוויות התרבות והבידור עבור הלקוחות, מציעים כיום מתחמי סינמה סיטי בגלילות ובראשון לציון מגוון מופעי מוסיקה ומופעי בידור. כך למשל, בשנה האחרונה הוצגו בהם מחזות הזמר "בילי אליוט", "היירספריי" ו"סאלח שבתי", וכן עשרות הצגות לילדים ומופעי סטנד אפ. במקביל, מתחמי סינמה סיטי ברחבי הארץ מארחים מדי יום כנסים, אירועי השקה, ימי גיבוש לארגונים והקרנות מיוחדות.

 

מיזם נוסף של סינמה סיטי הוא "זמן אשכול" - המציע לבני הגיל השלישי מגוון של קורסים לפיתוח והעשרה אישית, כמו גם מרכז לסדנאות ולימי עיון חווייתיים. תוכנית ההדרכה, המועברת באמצעות טובי המרצים והמנחים בארץ, כוללת ימי עיון, סימפוזיונים, הרצאות וקורסים במגוון נושאים אקטואליים, וכן בתחומי המדע, היהדות והפנאי.דברים שלא ידעת על סינמה סיטי

  • סינמה סיטי היתה הרשת הראשונה בישראל שהפסיקה להשתמש במכונות הקרנת סרטים אשר מבוססות על פילם, ועברה להקרנת סרטים בטכנולוגיה דיגיטלית.
  • מקרני הלייזר הראשונים בישראל הושקו במתחם סינמה סיטי בנתניה.
  • הסרט "מכתוב", שהופק בשיתוף האחים משה וליאון אדרי, מבעלי סינמה סיטי, שבר את שיא הצפייה לסרט קולנוע ישראלי עם 550 אלף צופים.
  • שני סרטים שהפיקו האחים אדרי, "הערת שוליים" ו"לבנון", היו מועמדים לפרס האוסקר האמריקאי בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר.
  • החטיף במבה קפואה עם נוגט נמכר רק במתחמי סינמה סיטי, בזכות שיתוף פעולה בלעדי של החברה עם אסם.

 

אבני דרך בחייו של סינמה סיטי

2003 - מרכז סינמה סיטי בגלילות נפתח לקהל הרחב.

2009 - דיסני משקיעה עשרות מיליוני דולרים בסינמה סיטי באמצעות קרן שמרוק.

2010 - מתחם G סינמה סיטי נוסף נפתח בראשון לציון.

2014 - קומפלקס סינמה סיטי בירושלים נפתח לקהל. בנק לאומי והכשרה חברה לביטוח מצטרפות לסינמה סיטי כשותפות.

2015 - פתיחת מתחם סינמה סיטי בכפר סבא ואולם הסיטי הול בגלילות.

2016 - פתיחת מתחם סינמה סיטי בנתניה.

2019 - פתיחת מתחם סינמה סיטי בבאר שבע.


סיפור המותג פורסם לראשונה במהדורת 2018 של ספר ה-Superbrands של ישראל. סיפורי מותג נוספים מתפרסמים במהדורה הדיגיטלית של הספר באתר ynet.

כתבות נוספות