שנת ההובלה של ynet

השנה המשיך ynet לבסס את מעמדו כגוף מדיה מוביל בייצור חדשות ותכני מדיה במגוון ערוצים - לצד השלמת מהלך המעבר לבית ידיעות אחרונות החדש

פורסם בתאריך: 21/03/2017, גיליון 1866

אתר ynet מקבוצת ידיעות אחרונות עלה לאוויר בחודש יוני 2000. בניגוד לאתרים אחרים שפעלו באותה התקופה והתמקדו במודל של פורטל אינדקס, דוגמת יאהו, ynet הציג בשעתו מודל חדש - פורטל של תוכן עיתונאי מוטה חדשות. המודל סייע ל-ynet לבנות נוכחות מותגית מובחנת בשוק האינטרנט הישראלי. התוכן החדשותי שמציע האתר, כמו גם היותו גוף עיתונאי הפועל 24 שעות, 7 ימים בשבוע, בכל ימות השנה - הפכו את ynet לשחקן בעל נוכחות כבר בסמוך להקמתו, גם מחוץ לגבולות האינטרנט.

כדי להפוך למותג תקשורת מקובל ומשפיע בישראל, כזה שמתמודד עם כל גופי המדיה הממוסדת (בתחום הטלוויזיה, הפרינט והרדיו), נדרש ynet להוכיח עמידה בסטנדרטים עיתונאיים מקצועיים ואתיים ולהציב בראש סדר העדיפויות של המערכת העיתונאית עקרונות מקצועיים כדוגמת אמינות המידע, מהימנותו ועדכניותו.

מידה בסטנדרטים עיתונאיים מקצועיים ואתיים
מידה בסטנדרטים עיתונאיים מקצועיים ואתיים
בצד פעילות התוכן של האתר, מנהל ynet מערך של פעילויות עסקיות ומסחריות - כגון חנות הספרים הדיגיטליים "עברית", אתר הלוחות WINWIN, אתר הצעירים פרוגי, אתר הדרושים alljobs, מדריך לבעלי המקצוע "המקצוענים" אתר החתונות myday ומיזם הלימודים yschool. 

בתחום המסחר האלקטרוני פועל ynet בכמה אפיקים ובאמצעות כמה חברות ושיתופי פעולה, ובהם אתר הקופונים והמבצעים bigdeal, ynet ביטוח, YnetAlbums, ynetart, ynet shops, ynet tours, אתר ההנעלה והספורט Runy.

בשנה החולפת העתיק ynet את משכנו לבית ידיעות אחרונות החדש שנפתח בראשון לציון, ובלבו ה-Newsroom הגדול והראשון מסוגו בישראל לצד אולפן טלוויזיה מתקדם.

האתגר השיווקי
במרכז האסטרטגיה של ynet בשנים האחרונות ניצבת המטרה להפוך מאתר אינטרנט לחברת מדיה, המייצרת ומפיצה תכנים במגוון גדול של ערוצים - באינטרנט, בסלולר ובטלוויזיה.

פעילות במכשירים הניידים
חלק גדול מהגלישה ברשת מתבצע כיום באמצעות מכשירים ניידים (סמארטפונים וטאבלטים). כדי לתת מענה למגמה זו וכדי לשמור על מעמדו בזירת התוכן, ממשיך ynet לחזק את פעילות הסלולר שלו, במטרה לאפשר לצרכנים גישה טובה יותר לתכנים ממכשירים ניידים. 

לאחרונה שולבו באפליקציות באייפון ובאנדרואיד שורת שיפורים, דוגמת הצגת נגן שידור חי רצוף בחלק העליון של המסך.

גישה טובה יותר לתכנים ממכשירים ניידים
גישה טובה יותר לתכנים ממכשירים ניידים
פתרונות בתחום התוכן
במהלך שנת 2012 חנך ynet את אולפן הטלוויזיה שלו בהשקעה של 1.5 מיליון דולר. 

מיום השקת האולפן העביר האתר מאות שידורים חיים בשנה - מסיקור של אירועי חדשות ועד תצוגות אופנה והופעות מוזיקה.

במקביל הרחיב ynet את היצע תכני הווידאו המוצעים לגולשים. כך למשל, הופקה סדרת רשת קומית בשם "פיני", המביאה את עלילותיו של צעיר ישראלי אחרי צבא המנסה להפוך מטַבָּח בקריה לשף בלונדון, ואת הסדרה "גולני - ריאליטי טירונות", המספרת את סיפורם של לוחמי החטיבה המתגייסים לשירות קרבי.

בנוסף מפעיל ynet ערוץ VOD המציע תכנים של חברת הכבלים HOT, ובהם סרטים ותכניות של ערוץ 8, הטלוויזיה החינוכית, ערוץ החיים הטובים, trace sport וערוץ הילדים Zoom.

בשנים האחרונות מחזק ynet את אחיזתו בתחום פופולארי נוסף - רכילות. הכניסה לתחום נעשתה באמצעות אתר ייעודי תחת השם pplus, המשלב את כוחו של המגזין "פנאי פלוס" - גם הוא מבית ידיעות אחרונות - ואת תכני מדור הרכילות של ynet.

במקביל להתפתחות לכיוונים חדשים, גם ערוצי התוכן של האתר עברו בשנים האחרונות שינויים, אשר באו לידי ביטוי בהוספת ערוצים חדשים - ובהם מדור נדל"ן, ערוץ קריירה ומדור אופניים. זאת, במקביל להמשך הצמיחה ברשתות החברתיות ובעיקר בפייסבוק, שם נושק העמוד של האתר למיליון חברים אשר מהווים מכפיל כוח ומשתפים את התכנים.

שיתופי פעולה
כחלק מכוונת ynet לקיים הסכמי סינדיקציה לתכניו גם מחוץ לרשת האינטרנט, הקים האתר מערכת חדשות ייעודית אשר מפיקה מדי שעה מהדורות המשודרות במקביל בתחנות רדיו תל אביב, רדיו חיפה, רדיו ירושלים, רדיו דרום ורדיו 101.5.

בשנה החולפת החל ynet לספק שירותי הפקה ואולפן לתכניות טלוויזיה בערוצים שונים, כגון ערוץ מורשת המשודר בכבלים ובלוויין.

דברים שלא ידעת על ynet
  • דו"ח שערכה חברת מדידת האינטרנט SimilarWeb מצא ש-ynet הוא האתר הישראלי המוביל והפופולארי בישראל. 
  • בכל יום מבקרים ב-ynet כשני מיליון גולשים ייחודיים.
  • לעמוד הפייסבוק של ynet יש יותר מ-940 אלף חברים.
  • ynet היה אחד מאתרי האינטרנט הראשונים בעולם להטמיע את פיצ'ר הטוקבק.
  • מדי יום עולים ב-ynet עשרות אלפי טוקבקים.
  • ynet מייצר מדי יום כמה מאות פריטי תוכן במדוריו השונים - הכוללים מבזקים, ידיעות חדשותיות, כתבות, טורי דעה, סרטי וידאו ושידורי וידאו חיים, במקביל לפרויקטים מגזיניים ומדריכים.
אבני דרך בחייו של ynet
2000 - ynet עולה לאוויר.
2003 - מושק אתר ynet בשפה האנגלית.
2006 - עולה לאוויר פלטפורמת תכני הווידאו.
2012 - נחנך אולפן הטלוויזיה.
2014 - השקת אתר הרכילות pplus, אתר הצעירים פרוגי, אתר הלימודים yschool ואתר החתונות myday.
2015 - ynet משנה את פורמט עמוד הבית שלו.
2016 - ynet מעתיק את משכנו לבית ידיעות אחרונות החדש בראשון לציון וחונך את האולפן החדש.

כתבות נוספות